Pozycjonowanie stron mobilnych

Google wciąż zmienia strategię na pozycjonowanie stron mobilnych. Przedwczoraj na swoim oficjalnym blogu zapowiedziało planowane na maj, wdrożenie kolejnego etapu działań w ramach programu mobilnego internetu tzw. mobilegeddon.

 

 

Pozycjonowanie stron mobilnych. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika?

Do tej pory wyniki wyszukiwarki mobilnej, jeśli nie było alternatywnej strony dostosowanej do urządzeń mobilnych to pokazywała ich wersję desktopową. Od maja ma to się jednak zmienić a wszystkie wyniki wyszukiwań będą oparte wyłącznie na stronach posiadających wersje mobilne. Zyskasz na tym?

 

 

Myślisz, że strony mobilne nie są potrzebne?

Nic bardziej mylnego. W Stanach Zjednoczonych ruch z urządzeń mobilnych już dawno przekroczył ten generowany przez komputery stacjonarne. W Polsce jeszcze chwilę trzeba będzie poczekać a więc mamy jeszcze chwilę na dostosowanie swoich stron. Na przykładzie serwisów Allegro i Zalando widać, że ruch mobilny stanowi już 1/3 całego ruchu i wciąż rośnie. Poniżej przedstawiamy dane z SimilarWeb.

 

Analiza ruchu mobilnego na przykładzie Zalando.pl

Analiza ruchu mobilnego na przykładzie Zalando.pl

 

 

Pozycjonowanie stron mobilnych - ruch Allegro.pl

Analiza ruchu mobilnego na przykładzie Allegro.pl

 

 

Dobra wiadomość dla naszych klientów.

Wszystkie strony realizowane w ramach Apjoo są dopasowane do urządzeń mobilnych a więc są przygotowane na wszelkie zmiany Google.

 

Zatem jeśli nosisz się z zamiarem zmiany swojej strony na taką, która w pełni realizuje wszystkie wytyczne Google a nie tylko aspekt mobilny to nasza oferta okaże się wyjątkowo atrakcyjna.

Sprawdź!

Pozycjonowanie stron mobilnych 4.75/5 4 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *