Google promuje strony wykorzystujące AMP

Technologia AMP to najprościej rzecz ujmując, strony dostosowane do szybkiego wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Google wiąże z tym przedsięwzięciem daleko idące plany. Chce je wykorzystywać między innymi w wynikach SERP o czym za chwilę. Co to ma wspólnego z tanimi stronami Apjoo? Otóż z przyjemnością informujemy, że nasze strony umożliwiają bardzo szybkie wdrożenie tej technologii i od dziś AMP będzie stanowić składnik opcjonalny w ofercie, który warto zamówić.

Google oficjalnie potwierdziło, że chce promować strony wykorzystujące AMP. Od 2 marca w USA można obserwować wyniki wyszukiwania, zawierające pozycje stron wykorzystujących AMP. Cały świat z niecierpliwością wyczekiwał realizacji pierwszych obietnic z tym związanych.

 

Czy warto inwestować w AMP? Warto!

Przedwczoraj na konferencji SMX West, Dave Besbris z Google poinformował, że karuzela aktualności będzie bazowała jedynie na treściach ze stron posiadających wersje AMP. Na aktualizację wyników wyszukiwania w Polsce pewnie będzie trzeba jeszcze kilka dni poczekać ale już wiadomo z jakimi korzyściami będzie się to wiązało i daje nam chwilę czasu na zaadoptowanie swoich stron do wersji AMP.

Tak będą się prezentować wyniki wyszukiwania Google:

Google AMP wyniki wyszukiwania

 

Google AMP karuzela wyników

Obrazy zaczerpnięte z http://searchengineland.com/live-google-launches-amp-results-in-mobile-search-results-243147

 

A taka różnią się wersje AMP (po lewej) i mobilna (po prawej):

Apjoo AMP i wersja mobilna

Google promuje strony wykorzystujące AMP 4.67/5 3 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *