Dlaczego WordPress?

Co w WordPress jest na tyle elektryzujące, że jego popularność rośnie z dnia na dzień? Dlaczego i my zdecydowaliśmy się na jego wykorzystanie?

 

1. Prostota użycia

WordPress jest bezsprzecznie jednym z najbardziej intuicyjnych w obsłudze systemów zarządzania treścią jakie kiedykolwiek powstały. Sam proces instalacji na serwerze został skrócony do absolutnego minimum. Zarządzanie zarówno treścią jak i ustawieniami nie przysparza najmniejszych problemów. Panel administracyjny jest przejrzysty i dobrze zaplanowany. Już po kilku minutach wiemy co i gdzie się znajduje. Posiada bardzo wygodny w użyciu edytor WYSIWYG. Umieszczanie grafiki, filmów czy określanie kategorii wpisu nie stanowi problemu. System posiada wbudowany system rewizji więc monituje co jest nie tak.

 

2. Funkcjonalność

Sam w sobie posiada dużo niezbędnych opcji do prowadzenia bloga. Można go w bardzo prosty sposób dostosować do własnych potrzeb. W przypadku konieczności wykorzystania funkcji niedostępnej w standardzie, można wybrać wtyczkę z bazy kilku tysięcy dostępnych do tego systemu. WordPress może stać się blogiem, stroną firmową czy rozbudowanym systemem portalowym. I to jest w nim fajne!

 

3. Przygotowanie do pozycjonowania

WordPress został zaprojektowany zgodnie ze obecnymi standardami sieciowymi. Wybierając ten CMS masz gwarancję, że strona w dużej mierze samodzielnie zadba o trzymanie tych standardów czy indeksowanie nowych wpisów. Oprócz wbudowanych funkcji, dostępna jest spora liczba dodatków, które jeszcze bardziej poprawią widoczność w wynikach wyszukiwania.

 

4. Pełna kontrola

Decydując się na CMS WordPressa masz pełną kontrolę nad swoją witryną. Zarządzasz wyglądem tak prosto jak i jego funkcjami.

 

5. Brak opłat

WordPress oparty jest na licencji GNU General Public License co oznacza, że jest całkowicie darmowy. Możesz go pobierać, instalować, modyfikować i używać w dowolnym celu. Co jednak jest najważniejsze, masz możliwość ciągłej, szybkiej i darmowej aktualizacji systemu.

 

Podsumowanie

WordPress jest CMS’em wartym zainteresowania. Posiada całą masę cech stawiających go na lepszej pozycji niż inne tego typu rozwiązania. Przedstawiliśmy te według nas najważniejsze.

 

A Ty za co lubisz WordPress’a?

Dlaczego WordPress? 4.67/5 3 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *